W Polsce najbardziej lubianą i najczęściej kupowaną rasą psów miniaturowych są oczywiście yorki.  Wprawdzie ta nazwa nie jest poprawną, gdyż w omawianym przypadku chodzi tutaj dokładnie o psy rasy Yorkshire Terrier jednak osiemdziesiąt procent właścicieli tejże rasy tak właśnie je nazywa. Ich popularność jest tak ogromna ze względu na wygląd zewnętrzny oraz charakter.

york pies

Ten iście królewski pies nie mógłby spać w prostym i bezbarwnym legowisku, dlatego producenci akcesoriów dla psów wręcz prześcigają się w twórczym projektowaniu legowisk dla tej rasy. Powstają nawet specjalne materiały (antystatyczne) dzięki którym włos yorka nie elektryzuje się a co za tym idzie – nie kołtuni. Yorki lubią legowiska w których mogą się schronić przed zgiełkiem panującym w mieszkaniu, dlatego w sklepach zoologicznych najczęściej sprzedają się różnego rodzaju budki oraz domki, jednak topowym posłaniem dla yorka w tym sezonie jest miękka i wygodna sofa produkowana przez markę York Design.

Psy wręcz przepadają za tego typu rozwiązaniem ! Bardzo gruba i miękka poduszka chroni yorka przed wilgocią oraz chłodem biegnącym od podłogi. Oparcie legowiska zostało lekko podniesione ku górze, dzięki czemu pies bez większych przeszkód morze położyć na nim głowę i rozpocząć poobiednią drzemkę. Całość legowiska wypełniono antyalergicznymi kulkami silikonowymi. Niesamowitego wyglądu dodaje duży haft przedstawiający koronę oraz napis Yorkshire Terrier.

Osoby chcące zakupić dla swojego psa tego typu legowisko dla psa odsyłamy do sklepu internetowego York Design który znajduje się pod adresem www.ubrankadlapsow.com

Poniżej prezentujemy kilka, wybranych przez nas propozycji legowisk.

legowisko dla yorka sofalegowisko dla yorka sofa ocelotlegowisko dla yorka sofa czarnalegowisko dla psa sofa pistacjowa